Резистор - це електронний компонент, призначений для обмеження електричного струму в електричному колі шляхом зниження напруги. Резистори використовуються в багатьох електронних пристроях для зміни електричного опору кіл, налаштування рівня напруги, зменшення потужності та іншого.
Резистор складається з провідного матеріалу, який має певний рівень опору, який визначається його розміром, формою та складом матеріалу. Резистори можуть бути виготовлені з різних матеріалів, таких як вуглецевий композит, металічний плівковий, металевий оксидний та інші.
Резистори вимірюються в одиницях опору, яка виражається в омах (Ω). Наприклад, резистор з опором 100 Ом обмежує струм до значення, яке визначається законом Ома, що стверджує, що струм, що протікає через резистор, прямо пропорційний напрузі на ньому.
Резистори можуть бути фіксовані або змінні, тобто з можливістю налаштування опору в діапазоні значень. Змінні резистори, як правило, мають декілька кілець, які можуть бути обернуті для налаштування опору. Фіксовані резистори зазвичай мають фіксований опір, який не можна змінити.
Резистори можуть використовуватися в різних додатках, таких як регулятори напруги, фільтри для виключення шумів, схеми керування світлодіодами, схеми підсилення звуку та інші
Резистори можуть бути виготовлені у різних формах та розмірах, таких як керамічні, металеві, SMD резистори з поверхневим монтажем тощо. Вони можуть мати різний допустимий діапазон опору, точність, потужність та температурний коефіцієнт опору. Резистори використовуються в різних електронних пристроях, включаючи телефони, комп'ютери, телевізори, радіо, автомобілі, блоки живлення, системи керування, медичну апаратуру та багато іншого.