DIY POWER BANK
Вступ
Зараз мабуть в кожному акумуляторному девайсі стоять акумулятори 18650. І коли девайс вже не потрібен або зламався назавжди, дістаються акумулятори. Так робить кожен (точно я). І ось в мене завалялося декілька акумуляторів, які треба було б кудись діти. Тому вирішив зробити power bank, треба щоб він не відключався при малих струмах споживання (наприклад для живлення Arduino), мав багато протоколів заряду і як умога менше по розмірах. І щоб все це можна було замовити на 1 сайті, а саме myproject.com.ua.
Основні компоненти:
- Модуль на TPS61088 - 1521
- Модуль заряду акумуляторів IP2312 - 1518
- Індикатор заряду 1s - 1535
- Контролер захисту акумулятора - 1155
- Акумулятори 18650 4шт - 1451
- Кільця на + 4шт - 1445
- Корпус надрукований
Схема підключення:
Як бачимо не чого складного, всі модулі між собою паралельно підключені + до +, - до -. Акумулятори теж між собою так само. На вхід контролера заряду до B+ B- підключені акумулятори, а на вихід з контролеру Р+ та P- всі наші модулі. Контролер заряду служить щоб відключати наші акумулятори від живлення при напрузі менше 3в. Плата TPS61088 була вибрана не випадково. У неї гарне ККД перетворення напруги, захист по температурі, багато протоколів заряду підтримується, і не виключаються при низьких струмах споживання.
На платі заряду IP2312 треба прибрати 1 резистор, щоб знизити струм заряджання з 3А до 2А. Знизивши струм додається ККД при заряджанні, судячи з даташиту виробника. Ну і при заряджанні на 2А не так гріється плата.
Покрокова інструкція зі складання
Перш за все, треба приміряти все на свої місця. Щоб роз'єми модулів входили в отвори на корпусі, модулі будемо кріпити на двосторонній скотч.
Після примірювання і підгонки всіх модулів, треба залити в отвір клей прозорий, або термоклей, щоб було видно індикацію заряду IP2312.
Далі перейдемо до збірки акумулятора. Треба зарядити до однакової напруги всі акумулятори, з різницею не більше 0,2в. Наклеїти захисні кільця на + акумулятора. І за допомогою точкового зварювання, з'єднуємо всі + між собою, і також всі -, але після з'єднання по середині між акумуляторами перерізаємо стрічку яка з'єднує - і розвертаємо акумулятори як на фото.
Для того щоб з'єднати всі -- між собою я пустив провід 20AWG зверху по середині та знизу посередині. І прихватив ізолентою для того щоб він не вистрибував.
Акумулятор поки в сторону, вставляємо індикатор напруги у своє місце, і за допомогою клею фіксуємо його. Я використовував Axfix 705.
Далі встановлюємо плату заряду акумуляторів IP2312. Припаюємо 2 проводи до виходу з модуля та паралельно підпаюємо наш встановлений індикатор. Наклеюємо скотч на рівну поверхню плати IP2312 і іншою стороною кріпимо на місце.
Тепер переходимо на іншу сторону і таким самим чином припаюємо наш модуль заряду девайсів TPS61088. 2 проводи від модуля заряду та ще 2 вільні проводи на акумулятор
Після того як обережно уклали проводи, повертаємось до акумуляторів. Підпаюємо контролер захисту акумуляторів як показано на схемі. І до виходів P+ та P- під'єднуємо наші проводи які йдуть з TPS61088.
Дуже гарно все ізолюємо від акумулятора та контролера заряду. Перевіряємо заряд акумуляторів та вихід для заряду девайсів також переглядаємо індикацію заряду. Якщо все добре, можна накривати кришкою та закручувати гвинти М3*6-8.
Ось такий гарний саморобний Power Bank вийшов, який має чесну ємність, вага всього 250 грам. І ємність яку віддав при розрядці в 1А трохи більше 8А/г. Дуже дешево, все замовлялось в myproject.com.ua.
Немає нічого складного. На збірку пішло не більше 2 годин. Успіхів з вашим POWER BANK від myproject.com.ua.
Завантаження моделі для 3Д принтера
Для успішного виконання проекту вам потрібно завантажити файал:
© 2024 Мій Проект. Автор: Ardu_miha. Використання матеріалів дозволено лише з посиланням на джерело.
Написати коментар