Каталог товарів
Клієнту
+38 (066) 305-77-25
Наша адреса
Харків, тимчасово - доставка тільки Новою Поштою, УкрПоштою, МістЕкспрес, ROZETKA Delivery
Телефони
Графік роботи
  • Пн-Пт: з 9 до 18
  • Сб: з 10 до 17
  • Нд: з 11 до 16
E-mail
Ми в соцмережах
Перейти до контактів
0 0
Каталог
Головна
Закладки
0
Порівняти
0
Контакти

Використання Arduino для керування ІЧ Командами

Використання Arduino для керування ІЧ Командами

Використання Arduino для керування з ІЧ Командами

У сучасному світі автоматизація та дистанційне керування стають все більш популярними. Використання Arduino у поєднанні з інфрачервоними (ІЧ) модулями дозволяє створювати власні системи управління, замінюючи традиційні пульти дистанційного керування. У цій статті ми розглянемо, як приймати команди з існуючого ІЧ пульта та як Arduino може виступати в ролі пульта для відправки ІК сигналів.

Нам знадобляться:

Прийом значення з пульта

  1. Для роботи з ІК командами потрібно встановити бібліотеку IRremote.h.
  2. Підключення бібліотек
  3. Підключаємо світлодіод-приймач до Arduino. Червоний провід - це +5В, чорний - GND, жовтий - сигнальний провід, який підключаємо до цифрового піна D2.
  4. Підключення
  5. Завантажуємо наш код Лінк коду IK_shitat.
  6. Відкриваємо монітор порта і натискаємо будь-яку кнопку на пульті, направивши його на світлодіод. У моніторі порта повинні побачити наступне:
  7. Підключення

Код кнопки «FF906F» — це буде код кнопки, яку ви натиснули на пульті. У вас можуть бути інші значення. Скопіюйте цей код, щоб не забути, і переходимо до іншого проєкту.

Прийом значення з пульта та управління будь-чим

Підключаємо наші світлодіоди до Arduino. Не забуваємо про резистор 330 Ом для обмеження струму і переходимо до наступного скетча (Лінк коду IK_LED). У коді потрібно вписати ваш код кнопки з пульта замість мого коду.

зміна коду

При натисканні на певну кнопку на пульті наш світлодіод повинен вмикатися, а при повторному натисканні вимикатися. Це можна зробити не лише для однієї кнопки, а й для всіх кнопок пульта, щоб керувати багатьма пристроями, наприклад через реле. Це дає змогу дистанційно керувати пристроями, будь то вентилятори, кондиціонери, лампи освітлення тощо.

Підключення

Імітація Arduino ІК пульта

Іноді потрібно, щоб Arduino не тільки приймала значення, але й могла їх відправляти. Це дає змогу відмовитися від пульта і при певних умовах включати та вимикати пристрої автоматично, наприклад, при зменшенні або збільшенні температури в кімнаті, та керувати пристроями без втручання в їх середину. Таким чином можна повністю дублювати рідний пульт.

Розглянемо елементарний приклад відправки значення на пристрій, який їх приймає. Для цього беремо ІК світлодіод-передавач і підключаємо катод до GND, а анод через резистор 330 Ом до цифрового піна, наприклад D2.

Підключення

Переходимо до скетча (Лінк коду IK_OTPR). У цьому коді потрібно знову замінити мій код кнопки на ваш.

зміна коду

Після завантаження коду Arduino буде надсилати через цей світлодіод команду кожні 5 секунд.

Висновок

Це були основні три скетчі для роботи з ІК сигналом. Тепер ми можемо зчитувати дані та відправляти їх по ІК зв'язку і керувати будь-чим. В інтернеті є багато статей на цю тему, але все розкидано по маленьких статтях без пояснень. Я вирішив об'єднати все в одне. Успіхів разом з myproject.com.ua.

Автор: Ardu_miha

© 2024 Мій Проект.Автор: Ardu_miha. Використання матеріалів дозволено лише з посиланням на джерело.

Рекомендовані товари